Firma "Dimarco" swoich klientów obsługuje w trzech systemach tj. workowym (stosowanym w dużej mierze trudnym terenie górzystym), koszowym oraz kontenerowym. W pierwszym przypadku mieszkańcy wyposażani są (poprzez sołtysów lub punkty sprzedaży) w odpowiednie worki do gromadzenia odpadów komunalnych segrergowanych (worki kolorowe) jak i zmieszanych (worek czarny). Worki służące do selektywnej zbiórki są odpowiedniego koloru przyporządkowanemu do danego rodzaju odpadu i tak:

SYSTEM WORKOWY

 
 
 
 
 

Worek żółty
Tworzywa sztuczne

Worek Zielony
Szkło kolorowe

Worek biały
szkło białe

Worek niebieski
makulatura

Worek Czerwony
Metal

Natomiast worek czarny o poj.120l.służy do gromadzenia odpadów komunalnych zmieszanych zastepując typowy kosz przydomowy.

 

SYSTEM  KOSZOWY jest równie bardzo często stosowany w firmie "Dimarco". Klienci chętnie z niego korzystają, ponieważ  jest   wygodniejszy i daje większe możliwości gromadzenia odpadów ze względu chociażby na  pojemność kosza od 80 do 1100 litrów. Dodatkową zaletą jest to , że odpady znajdujące się w nim są zabezpieczone przed  np.gryzoniami a także są trwałe,  mobilne (posiadają kólka) nie wymagają środków konserwujących, (wykonane są z mocnego tworzywa sztucznego).

 
 

60 L

120 L

240 L

660, 770, 1100 L

SYSTEM KONTENEROWY wykorzystywany jest przede wszystkim w zakladach pracy,w dużych placówkach handlowych na placach budów,osiedlach mieszkaniowych czy też do transportu odpadów wielkogabarytowych i innych. Kontenery ze względu na swoją wielkość wykonane są z metalu aby mogły wytrzymywać znacznie większy ciężąr.Firma "Dimarco" w swojej ofercie usługowej  posiada kontenery od 2,2 do 16 m3. Najpopularniejszymi  są kontenery typu KP2,2 (2,2m3), KP7 (7m3) zamkniete i otwarte, KP7 mulda (patrz poniżej).

2,2 m3

Mulda 5 - 7 m3

7 - 10 m3

W systemie kontenerowym, kontenery opróżniane są na tzw.zgloszenie telefoniczne , natomiast pozostałe dwa systemy (workowy i koszowy) działają w systemie ciągłym zgodnie z harmonogramem wywozu z częstotliwością minimum jeden lub dwa razy w m-cu.